Strømper "Logo" | Uld | Sand -Hype the Detail
Strømper "Logo" | Uld | Sand -Hype the Detail
Strømper "Logo" | Uld | Sand -Hype the Detail

Strømper "Logo" | Uld | Sand

Hype the Detail
150,00 DKK
Farver:
Størrelsesguide
Udsolgt

Dette er en sæsonvare, som desværre ikke kommer på lager igen.


Gratis fragt
Gratis fragt på alle ordrer over 249 DKK
365 dages returret
Udvidet returret på hele 365 dage
Lynhurtig levering
Vi sender alle hverdage

Produktbeskrivelse

Logostrømper i varme sandtoner føjer et subtilt, geometrisk mønster til din hverdag. Den bløde blanding af 60% uld, polyamid, lurex og elastan sikrer både varme, holdbarhed og et strejf af glimt i bevægelse. Ribkanten i grå kontrast omfavner anklen med elegant pasform hele dagen. Brug dem under kjoler, nederdele eller skjulte i et par loafers for et uventet fashion statement. Kombiner med både sneakers og stiletter alt efter humør – og lad detaljerne tale for dig.

MPN: 3-37345-75-9002

Materialebeskrivelse – Uld

60% Uld, 29% Polyamid, 7% Lurex, 4% Elastan

Uldfibre tilfører tøjet følgende egenskaber:

  • Isolerende – holder dig varm og vinteren og føles kølende om sommeren
  • Stor styrke og lang holdbarhed
  • Tøjet kommer ikke så let at lugte dårligt som andre materialer. Dette skyldes lanolinen som er et naturligt fedtstof der sidder i ulden og giver den mange af dens gode egenskaber.

 

Vaskeanvisning

Uld er et naturligt materiale.

Vaskes på uld-program op til 30 grader. Brug altid uld-vaskemiddel, da enzymerne i almindeligt vaskemiddel ødelægger lanolinen og dermed mange af uldens eftertragtede egenskaber. 

Skal hængetørre i skyggen. Af hensyn til både miljøet og holdbarheden anbefaler vi du altid hængetørrer dit tøj, uanset materiale.

Andre købte også